Corona Virüs

TÜM DÜNYA İLE BİRLİKTE ÜLKEMİZ DE COVİD VİRÜSÜ İLE GELEN PANDEMİ SEBEBİ İLE ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR.

- Reklam -

ÇOK PARTİLİ SİSTEME GEÇTİĞİMİZDEN BERİ , EĞRİSİ İLE DOĞRUSU İLE BİRÇOK İKTİDAR GELDİ GEÇTİ.

KİMİSİ KISMEN ÜLKEYİ FERAHLATTI , KİMİSİ İSE GEREK EKONOMİK GEREKSE SİYASİ BUHRANLARA SEBEP OLDU.

ARTIK ŞU GERÇEĞİ TARAFLI TARAFSIZ HERKES KABUL EDİYOR SANIRIM;BU SALGIN KRİZİ MEVCUT  İKTİDAR TARAFINDAN YÖNETİLEMEMİŞTİR.

GERÇEK RAKAMLARIN GİZLENMESİ , BAZI ÖNLEMLERİN ZAMANINDA ALINMAMASI , BAZEN DE ÖNLEM ADI ALTINDA KOMİK UYGULAMALARIN YAPILMASI SALGINI YAYGINLAŞTIRMIŞTIR.

COVİD VERİLERİ İLE OYNAMAK , GERÇEK RAKAMLARI GİZLEMEK TÜİK VERİLERİ İLE OYNAMAYA BENZEMEZ.BURADA YANLIŞ VEYA GEÇ TEŞHİS BİNLERCE İNSANIN MECAZİ OLARAK DEĞİL TAM ANLAMI İLE ÖLÜMÜ DEMEKTİR.

ANİDEN İLAN EDİLEREK HALKI SOKAKLARA DÖKEN SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI , SAATLİ VE HAFTA SONLARINA YÖNELİK COVİD İ 09.00-17.00 ÇALIŞAN DEVLET MEMURU ZANNEDEN ZİHNİYET İLE COVİD VİRÜSÜNÜ “GÜLMEKTEN ÖLDÜRÜRÜZ” ANCAK.

ÇEVREMİZDEN BİR DOSTUMUZUN , ARKADAŞIMIZIN VEYA BİR TANIDIĞIMIZIN COVİD POZİTİF HABERİNİ ALMADIĞIMIZ BİR GÜN GEÇMEZ OLDU.ÖLÜMLER KEZA AYNI ŞEKİLDE.HEPİMİZ BİR DOSTUMUZU-YAKINIMIZI BU COVİD BELASINA KURBAN VERDİK.

NE DİYOR İSTANBUL TABİPLER ODASI “BU BİR SALGINI GEÇTİ KIRANA DÖNDÜ”DİYOR.YANİ ADETA BİR KIYIM YAŞANIYOR.BUNU KİM SÖYLÜYOR İSTANBUL’DAKİ DOKTORLARI TEMSİL EDEN KURUM.PEKİ KİM DİNLİYOR , HİÇKİMSE…

COVİD ÇOCUKLARA ZARAR VERMİYOR DENİYOR DA PEKİ SONRASINDA GELEN “MIS-C” ÇOCUKLARA NE YAPIYOR?ÇOCUKLAR ARASINDA MIS-C SEBEPLİ ÖLÜMLERİN TÜRKİYE DE HIZLA ARTTIĞINI BEN DEĞİL UZMANLAR SÖYLÜYOR.

“ÖZEL OKUL SAHİBİ” MİLLİ EĞİTİM BAKANI OKULLARI AÇARKEN ÇOCUKLARIMIZA ADETA “BEN SİZE OKUMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM”DEME HAKKINI NEREDEN BULUYOR?

SALGININ YAVAŞLADIĞI DÖNEMDE AÇILAN VE “HERKES BİZE GELSİN,BİZDE TATİL YAPSIN”DEMENİN KAZANCI NE OLMUŞTUR?BU YIL TURİZMDEN NE KAZANDIK?

MESELA VİRÜSÜN DAHA DA BULAŞICI VE EVRİMLENMİŞ HALİNİ İTHAL EDEREK KAYBETTİĞİMİZ ÖLÜMLERE DEĞDİ Mİ?

ÇOCUK ÖLÜMLERİNE SEBEP OLAN  VE ÜLKEMİZDE ÖNCEDEN GÖRÜLMEYEN COVİD UZANTISI MIS-C  Yİ İTHAL ETMEMİZE DEĞDİ Mİ PEKİ?

BİRÇOK HASTANEDE YOĞUN BAKIMLARIN DOLULUK SEVİYESİNE GELDİĞİ BİLGİLERİ AKARKEN ,BİZZAT ŞAHİT OLDUĞUM HUSUS BİRÇOK DEVLET HASTANESİNİN BIRAKIN HASTALARA YETİŞMEYİ TELEFONLARA CEVAP VEREMEYECEK YOĞUNLUKTA OLDUĞU.

BİR DE COVİD POZİTİF ÇIKAN HASTA İLE YAKIN TEMASI SEBEBİ İLE 14 GÜN EV KARANTİNASINA ALINAN VE İLK TESTİ NEGATİF ÇIKANLAR VAR Kİ , KARANTİNA SÜRECİNDE COVİD BELİRTİSİ GÖSTERSELER DAHİ TEST YAPILMIYOR.YANİ “GİZLİCE EVİNDE COVİDİNİ GEÇİR KARDEŞİM , İSTATİSTİKLERİ YÜKSELTME “DENİYOR ADETA.

SON OLARAK İSE BU SALGIN İLE İLGİLİ BANA EN GARİP VE AÇIKLANAMAZ GELEN HUSUS İSE ; DÜNYADA COVİD ÖLÜMLERİ LİSTESİNDE İLK 10 DA,HASTALIĞIN ÇIKTIĞI,DÜNYANIN EN KALABALIK ÜLKESİ ÇİN’İN OLMAYIŞI.HATTA ÇİN HÜKÜMETİNİN ÜLKESİNDE PANDEMİNİN SIFIRLANDIĞINI AÇIKLAMASI.

BU “MUCİZE”NASIL OLDU?ANLAYAN BANA BİR ANLATABİLİR Mİ?

Son Haberler

- Reklam -