1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Demokrat Parti İl Başkanı, CHP’li adayları desteklemeyeceklerini açıkladı

Demokrat Parti İl Başkanı, CHP’li adayları desteklemeyeceklerini açıkladı

featured

Demokrat Parti İl Başkanı, CHP’li adayları desteklemeyeceklerini açıkladı. Demokrat Parti Karaman İl Başkanı Emir Musa Beydilli, bir basın toplantısı düzenledi. Toplantı da seçimlerde CHP milletvekili adaylarını desteklemeyeceklerini açıklayan Musa Beydilli, şunları söyledi:

  • Demokrat Parti, 5 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Millet İttifakı’ndaki kurucu 4 partiden birisidir. Fakat 1,5 yıl içerisinde Sayın Genel Başkan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olması konusunda yanında dimdik durmuştur. Bu dik duruşun karşılığı bize azimet olmuştur.
  • Bizim partimizin geçmişini ve kökünü görmezden gelerek operasyon çekilerek, tabela partisi olan, seçime girmeyen, seçimde halkın terazisinde tartılmayan partilere listeler yapılmış.
  • Bu listelere baktığımız zaman Demokrat Parti’ye 3, Deva Partisi’ne 25, Saadet Partisi’ne 24, Gelecek Partisi’ne 19 kontenjan verilmiş. Bize 3 tane verilmiş. Biz bunu kabul edemeyiz. Kurumsal kimliğimize, partimize hiçbir zaman hiçbir yerde laf söyletmeyiz ve onurunu ayaklar altına aldırmayız.
  • Biz bununla ilgili altını çizerek söylüyorum, teşkilat mensubu arkadaşlarımızla görüşerek Karaman’da CHP’nin milletvekili adaylarını desteklemeyeceğiz. CHP ile uzaktan yakından bir alakamız yoktur, çalışmamız söz konusu değildir. CHP’nin çatısı altında siyaset yapmayız. Ne maddi ne manevi yorulmayı uygun görmüyoruz.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Demokrat Parti İl Başkanı, CHP’li adayları desteklemeyeceklerini açıkladı