Ana Sayfa Kültür - Sanat Ekrem İmamoğlu'dan Tiyatrolarla Destek

Ekrem İmamoğlu’dan Tiyatrolarla Destek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu , yeni sezona başlayan şehir tiyatrolara destek vereceğini açıkladı. Sen İstanbul’dan Güzelsin oyunu  izleyen başkan İmamoğlu özel tiyatrolar için yeni bütçe hazırlayacaklarını açıkladı.

- Reklam -

Covid-19’a karşı tedbir alarak başlayan İBB Şehir Tiyatroları açıldı. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’de Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin oyunuyla açılış yapıldı. Tek perdelik oyunu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da izledi.

Tiyatronun zor günler geçirdiği söyleyen Başkan İmamoğlu “Ama buna rağmen, kısıtlı koşullarda, dayanışma içerisinde bir dönemi geçirmek istiyoruz”  açıklamasını yaptı.

“Burası, tarihi bir tiyatro. Ülkemizin sanat tarihi, neredeyse bu sahnelerde yazılmış diyebiliriz. O bakımdan, bu sene Şehir Tiyatroları’nın ilk gecesinde bir arada olmak istedim. Aynı zamanda, özel tiyatrolarla dayanışma içerisinde bir süreci başlattıkları için arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bunu geliştirmemiz lazım, özel tiyatroların yaşaması lazım. Buna özel bütçe yapacağız. Hem sanatı hem sanatçıyı, sahneleri, tiyatroları, diğer sanat dallarını da koruyarak, inşallah bu dönemi, sanat adına hasarsız atlatalım istiyoruz. Zira sanat yaşarsa, insan yaşadığının farkına varacaktır. Sanatı onun için yaşatmamız lazım, insanlarımızın mutlu olması için.” sözlerini söyledi.

Son Haberler

- Reklam -