1. Haberler
  2. Spor
  3. Eski Bakan Taranoğlu, Sakaryaspor İçin Siyasileri Göreve Davet Etti

Eski Bakan Taranoğlu, Sakaryaspor İçin Siyasileri Göreve Davet Etti

featured

Eski Bakan Taranoğlu, Sakaryaspor İçin siyasileri göreve davet etti.

Trendyol 1.Ligi Süper Lige yükselme finalinde Bodrum FK’ya mağlup olarak Süper Lige yükselme umutlarını ilerki zamanlara bırakan Sakaryaspor’da kongre heyecanı başladı. Sakaryaspor’a sahip çıkılmasını gerektiğini her fırsatta dile getire isimlerden biri de ANAP Eski Sakarya Milletvekili ve Eski Spor Bakanı Ersin Taranoğlu.

Sosyal medya hesabı üzerinden Sakaryaspor’da yaklaşan kongre öncesi görüşlerini belirten ANAP Eski Sakarya Milletvekili ve Eski Spor Bakanı Ersin Taranoğlu şehrin siyasi iradesini Sakaryaspor için göreve davet etti..

Kulüplerin şu anki durumunun Türk Futbolu’ndaki yapısal problemlerden çıktığını belirten Ersin Taranoğlu “Kral Çıplak” demenin zamanı geldiğini ifade etti. Sakaryaspor özelinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın isimlerin devreye girmesi gerektiğini belirten Taranoğlu çözüm olarak Beştepe’yi işaret etti.

Ersin Taranoğlu düşüncelerini şu sözlerle paylaştı;

“Geçen kongrede ben konuşurken bana laf atan ve attıranlar konuşmalı.Ben de şimdi onları dinleyeceğim.Bu Yusuf Başkanı sorumluluktan kurtarmaz.Daha önceki Büyükşehir Belediye başkanları cebinden para vermediler.
Onlar nasıl yaptı ise Yusuf başkan da onu yapabilir.Yusuf başkan yapmayacağım derse ona da saygı duyarım.Sonunda 25 yıl önce benim yaptığıma gelirsiniz.

O zaman da şehir bir kuruş vermemişti.
Belediye de bir kuruş vermemişti.O şartlarda kuruş almadan süper lige taşımıştık.

O gün kulübe bulduğumuz para yönetici alacağı olarak yazılsaydı hala borç bitmemişti.
2000 yılında Geçmiş dönemin borçlarını ödediğimiz gibi bir kuruş vergi,sigorta ve şahış borcu olmadan kulübü belediye’ye devrettik. Tüm borç 2000 sonrasına aittir. Aslında tüm bu sorun kulüplerin değil.Türk futbolunun sorunudur.Yapısaldır.Kimse kral çıplak demiyor.
Finalde galip gelseydik.Bu gün başka işler konuşuyorduk.Final öncesi gece yapıp ,gecede bir araya gelen abiler,ablalar işte tam zamanı.

Şehrin sahibi ve abileri sizsiniz
Haydi göreve !
Siyasi irade göreve !

Bir televizyon programında söylemiştim.
“Tayyip beye yakın olan Sakaryalılar
Bu yakınlıklarını Sakarya için kullanmıyorlar“ demiştim. Hala aynı kanaatteyim.Rize bizim yarı nüfusumuzda
Siyasi güce diyorum ki Siyasi gücünüzü Sakaryaspor için kullanın. 5-10 milyon dolar çok para değil.Unutmayım milyar dolar serveti olan 50’den fazla kişi var. Sakarya bankalarında 2.5-3 milyar dolar mevduat var.
Unutmayın Bodrum FK’yı Opet’ in patronu
Adanademirspor’u Sancak grubu,Rize’yi Cengiz Holding…

Daha yazayım mı?

Sakarya’nın abileri,ablaları çözemezse
Reise ulaşanlar bu işi çözer.
Veyahutta bu şehirden reis bizi kurtar sesi yükselir.”

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Eski Bakan Taranoğlu, Sakaryaspor İçin Siyasileri Göreve Davet Etti
Yorum Yap