1. Haberler
  2. Dünya
  3. İran Cumhurbaşkanı’nın Son Durumu: Enkazdan İlk Görüntü

İran Cumhurbaşkanı’nın Son Durumu: Enkazdan İlk Görüntü

İran Cumhurbaşkanı'nın Son Durumu: Enkazdan İlk Görüntü

19 Mayıs 2024’te İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı’nı taşıyan helikopter, Doğu Azerbaycan Eyaleti’nde dağlık bir bölgede yoğun sis nedeniyle sert iniş yaptı. Helikopterin düştüğü yer ve çevresindeki zorlu arazi koşulları, kurtarma çalışmalarını zorlaştırıyor. Şu ana kadar hayatta kalan kimse bulunamadı ve kurtarma ekipleri kazadan sonra hemen bölgeye sevk edildi​.

Bölgedeki gerilimin arttığı bir süreçte bu kazanın yaşanması helikopterin sabote edildiği şüphelerini gündeme getirdi. Şüpheler konusunda, İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri, Silahlı Kuvvetler tarafından uçağın düşüş nedeninin araştırıldığını bildirdi.

thumbnail
Ne Olmuştu?
İran Cumhurbaşkanı’nın Helikopteri Doğu Azerbaycan’da Kaza Yaptı

Türkiye’den Yardım

Akşam saatlerinde Anadolu Ajansı, Türkiye’den İran’daki arama kurtarma çalışmalarına yardım için bir adet gece görüşlü arama kurtarma helikopteri, 32 arama kurtarma dağcısı ve 6 araç gönderildiğini bildirdi.

İran Kızılay’ından 46 arama kurtarma ve acil mücadele ekibi enkazın bulunduğu bölgede çalışmaları yürütüyor.

‘Enkazda hiçbir yaşam belirtisi yok’

Sky News Arabia tarafından 20 Mayıs 2024 Pazartesi sabahı yeni paylaşılan bir bilgiye göre İran medyasından gelen son bilgilere göre, helikopterde bulunan tüm yolcuların hayatını kaybettiği bildirildiği söylendi. İran Devlet Televizyonu’nda yapılan son açıklama ise “Cumhurbaşkanına ait helikopterin enkazında yaşam belirtisi yok” şeklinde oldu. Enkaz alanından ilk görüntü ise Tesnim Haber Ajansı tarafından paylaşıldı.

 

 

İçindekiler

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İran Cumhurbaşkanı’nın Son Durumu: Enkazdan İlk Görüntü