Ana SayfaSiyasetİsa Mesih Şahin : 27 Mayıs Demokrasi tarihinde travma oluşturmuştur

İsa Mesih Şahin : 27 Mayıs Demokrasi tarihinde travma oluşturmuştur

27 Mayıs 1960 Darbesi’nin 61. yılında Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ve yönetimi, merhum Başbakan Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu‘yu Edirnekapı’da bulunan kabirlerini ziyaret etti. ”27 Mayıs hem devlet geleneğinde hemde demokrasi tarihinde büyük bir travma oluşturmuştur.” diyen İsa Mesih Şahin 27 Mayıs Darbesi ile ilgili duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

- Reklam -

”27 Mayıs 1960 Darbesi yıldönümünde Şehit Başbakan Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını anmak için bugün buradayız. 27 Mayıs hem devlet geleneğinde hemde demokrasi tarihinde büyük bir travma oluşturmuştur.

Cumhuriyet ile başlayan demokrasi tecrübemizi sekteye uğratmış ve devamında da darbeler geleneğininde öncüsü olmuştur. Demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalmıştır. Bizler Türkiye’de bir daha 27 mayısların ve devamındaki darbelerin yaşanmaması için her daim tam demokratik bir Türkiye’yi inşa edebilmemiz lazım. Bunun yanında milli iradaye sahip çıkabilmemiz lazım. En son 15 Temmuz’da böyle bir kalkışma oldu. 15 Temmuz’da bu millet, milli iradesine sahip çıktığı gibi bundan sonrada hukuk çervesi içinde her zaman milli iradeye sahip çıkacaktır.

Bir daha bu ülkede 27 mayısların yaşanmaması için biz siyasi partiler olarak özellikle Gelecek Partisi olarak her zaman için milli iradenin yanında güçlü bir şekilde durmaya devam edeceğiz.”

Son Haberler

- Reklam -