İyi Partili Erel’den Davutoğlu’nun tehditine tepki

featured

Dün akşam Habertürk’e konuk olan Ahmet Davutoğlu’nun “Cumhurbaşkanı olur ya bizim sözümüzden çıkarsa Meclis desteğini kaybeder, kriz çıkar ve erken seçime gider” sözleri 6’lı masaya ve cumhurbaşkanı adayına olası “tehdit” mesajı olarak değerlendirip gündem oldu. İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, tv100’de katıldığı programda Davutoğlu’nun sözlerini eleştirdi. Erel’in açıklamaları şu şekilde:

“Bize bugüne kadar Davutoğlu’nun 6’lı masada böyle bir talebinin olduğu yönünde bir bilgi gelmedi. Sayın Davutoğlu bu görüşünü neye dayandırarak hangi kriterlere göre kamuoyuyla paylaştığını şahsen ben de bilmemekteyim.

Davutoğlu gönlünden geçenleri diline dökmüş. İYİ Parti olarak gönlümüzden geçen çok şeyleri dillendiremediğimiz ortak masada bizi çok rahatsız eden söylemler karşısında suskun kaldığımız çok şeyler var. 6’lı masanın ruhuna uygun hareket etmek zorundayız.”

Davutoğlu’nun sözleri sonrasında çok sayıda vatandaş sosyal medyadan tehditvari açıklamalara tepki göstermiş, kısa süreli de olsa “Davutoğlu” kelimesi twitter’da gündem olmuştu.

İlgili haber
6li-masada-herkes-cumhurbaskani-yardimcisi-olacak
6’lı Masada Herkes Cumhurbaşkanı Yardımcısı Olacak

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İyi Partili Erel’den Davutoğlu’nun tehditine tepki