1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kastamonu’da Meydana Gelen Yangın 11 Evi Kullanılmaz Hale Getirdi

Kastamonu’da Meydana Gelen Yangın 11 Evi Kullanılmaz Hale Getirdi

Kastamonu'da Meydana Gelen Yangın 11 Evi Kullanılmaz Hale Getirdi

Kastamonu’nun Araç ilçesine bağlı Susuz köyünde meydana gelen yangında, 11 ev kullanılamaz hale geldi. Ispahalar Mahallesi’nde çıkan yangının nedeni henüz belirlenemedi. Olay yerine gelen Kastamonu ve Karabük itfaiye ekipleri ile Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale ederek alevleri kontrol altına aldı.

Kastamonu Valisi Meftun Dallı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yangının çıkış saatinin 14.00 civarında olduğunu belirterek, yangında can kaybı olmadığını, ancak üç hayvanın telef olduğunu açıkladı. Vali Meftun Dallı, “Evi yanan vatandaşlarımızın evleri belli bir tespit süreci sonunda, tespit edilen yerde yeniden yapılacak inşallah” sözlerini söyledi.

Susuz Köyü Muhtarı Selim Dalçık ise mahallede 14-15 ev bulunduğunu, çoğunun tamamen yandığını belirterek yangının eski ve elektrik olmayan bir evden çıktığını ifade etti. Köydeki evlerin genelde ahşap olduğunu ve bu konuda sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Selim Dalçık, “Burada millet yazın yaylaya çıkar. Hayvancılık yaptığı için köylüler yazın yaylada, kışın burada kalır. Yaylaya çıkmayan 2 hane vardı. Biri kurtuldu, birinin evi, hayvanları yandı. Allah kimsenin başına vermesin. Devletimiz geldi. Bölge 21 köyden oluşuyor. Burada evler genelde ahşap, bu konuda sıkıntı yaşıyoruz. Bir tane itfaiyemiz yok” şeklinde konuştu.

Yangınla ilgili soğutma çalışmaları devam ederken, çevredeki evlere sıçramaması için kepçeyle çalışma yürütülüyor. Kızılay ekipleri de yangınzedelere ve itfaiye ekiplerine yemek ve su yardımında bulundu.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Kastamonu’da Meydana Gelen Yangın 11 Evi Kullanılmaz Hale Getirdi