Konya’da 19 Yaşındaki Genç Kızın AVM’de İntiharı

featured

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bir alışveriş merkezinde yaşanan olay, yürekleri dağladı. 19 yaşındaki Fatmanur Atasayım, henüz bilinmeyen bir nedenle alışveriş merkezinin üçüncü katından kendini boşluğa bırakarak intihar etti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, genç kızın hayatını kaybettiğini belirledi. Fatmanur Atasayım’ın son anları ise bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Olay, dün akşam saatlerinde Selçuklu ilçesine bağlı Bedir Mahallesi’nde bulunan bir alışveriş merkezinde meydana geldi. Alışveriş merkezinin üçüncü katına çıkan Fatmanur Atasayım, korkuluklara tırmandı ve kendini aşağı attı. Çevredeki vatandaşlar, genç kızın intihar girişimini fark ederek “Yapma” diye bağırdı ancak Atasayım, onları dinlemedi. Genç kızın düştüğü yerde kanlar içinde kaldığı görüldü.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Fatmanur Atasayım’ın hayatını kaybettiğini tespit etti. Polis ekipleri ise genç kızın intihar nedenini araştırmak için çalışma başlattı. Fatmanur Atasayım’ın cenazesi, otopsi için hastane morguna kaldırıldı.

Fatmanur Atasayım’ın intihar anları ise alışveriş merkezinde bulunan bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde, genç kızın korkuluklara çıkarak bir süre beklediği, ardından da çevredeki insanların çığlıklarına kulak asmadan kendini boşluğa bıraktığı görülüyor. Görüntüler, sosyal medyada da paylaşıldı ve büyük tepki topladı.

Konya’da 19 Yaşındaki Genç Kızın AVM’de İntiharı