1. Haberler
  2. Gündem
  3. Mansur Yavaş’tan Sinan Oğan’a Tepki

Mansur Yavaş’tan Sinan Oğan’a Tepki

Mansur Yavaş'tan Sinan Oğan'a Tepki

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Mansur Yavaş, Cumhur İttifakı’nı destekleyen Sinan Oğan’ın Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede makam talebinde bulunduğunu iddia etti.

Yavaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Oğan’ın TRT’de “Kılıçdaroğlu’ndan hiçbir talebim olmadı” sözlerine karşı çıkarak, “Hayır @DrSinanOgan bey, Sn. @kilicdarogluk’dan makam talebiniz oldu. Hem de ‘Tabanımı ikna etmek için kamuoyuna deklare edilmesi gerekir, aksi halde ikna edemem’ dediniz. Cumhur İttifakı’ndan talebiniz olduğunu duymadık. Şimdi tabanınızı nasıl ikna edeceksiniz merak ediyorum.” dedi.

Oğan ise TRT yayınında şunları söylemişti: “Sayın Kılıçdaroğlu’ndan da hiçbir talebim olmadı. Ben bir prensip ortaya koydum, ilkelerimizi ortaya koyduk. Seçimi kazanacağına dair hiçbir ikna edici bir şey kullanmadı.”

Oğan ayrıca “21 yıllık bir iktidar karşısında parlamento bile alamamışsınız, siz ne konuşuyorsunuz. Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı’nın ayrı taraflarda olması ülkeyi krize götürür. Parlamentoyu alanlara destek vermekten daha doğal bir şey olamaz.” ifadesini kullanmıştı.

Yavaş ise bu sözlere şöyle yanıt verdi: “Sn. @DrSinanOgan, Sn. @kilicdarogluk ile görüşmeyi yaptığınızda TBMM’deki tablo belli olmuştu, böyle bir konuşma da gerçekleşmedi. Baştan bu kanaatte olsaydınız ve gerçekten istikrarı düşünseydiniz Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile hiç görüşmemeniz gerekirdi.”

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Mansur Yavaş’tan Sinan Oğan’a Tepki
Yorum Yap