Ana Sayfa Gündem MEB'den Uzaktan Eğitimle Alakalı Önemli Açıklama!

MEB’den Uzaktan Eğitimle Alakalı Önemli Açıklama!

“31 Aralık’a kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlama salgının seyrine göre gerçekleştirilecek” açıklamasını yapan Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimle ilgili alınan kararları duylurdu.

Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak?

- Reklam -

Bakan Selçuk’un açıklamasında öne çıkan başlıklar şöyle:

Bakanlığımıza bağlı tüm okul öncesi kurumlar, kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda olacaklar.

Bireysel Eğitimler Devam Edecek

Destekleme ve yetiştirme kursları ve takviye kurslarında da bu süreçte yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. 5580 sayılı özel öğretim kanunu kapsamındaki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki “bireysel eğitimler” yüz yüze gerçekleştirilebilecektir.

Sınav Yapılmayacak

31 Aralık 2020’ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlamalar salgın sürecinin seyrine göre ayrıca gerçekleştirilecek, okul yönetimlerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize duyurulacaktır. Öğrencilerimiz, yüz yüze ve uzaktan eğitimle yapılan eğitim öğretim müfredatından sorumlu olacaklardır.

Son Haberler

- Reklam -