Ana SayfaDiğerEkonomiProf. Uğur Şahin ,Forbes'in 'dolar milyarderi' listesine girdi

Prof. Uğur Şahin ,Forbes’in ‘dolar milyarderi’ listesine girdi

Yeni tip koronavirüs aşısını geliştiren, Alman biyoteknoloji firması BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, Forbes tarafından düzenli olarak yayınlanan “dolar milyarderleri” listesine girdi.

- Reklam -

Forbes dergisi tarafından düzenli olarak yayınlanan “dolar milyarderleri” listesinde bu yıl sağlık sektörüne yatırım yapan 40 yeni milyarder dahil oldu. Forbes’un yayımladığı listeye göre son 1 yılda dünya genelindeki dolar milyarderi sayısı 660 kişilik artışla 2.755’e ulaştı. Milyarderlerin toplam serveti ise 5.1 trilyon dolarlık artışla 13.1 trilyon dolara yükseldi.

40 yeni dolar milyarderi arasında en zengini maske ve diğer koruyucu ekipmanlar üreten Çin merkezli Winner Medical’in yüzde 68 hissesine sahip olan Li Jianquan. Şirketin 2020 yılında Shenzen Borsası’ndaki halka arzı sonrası Jianquan’ın şahsi serveti 6.8 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Salgınla ilişkili yeni milyarderler sıralamasında 4. sırada Prof. Dr. Uğur Şahin bulanıyor. Biontech Kurucu Ortağı Uğur Şahin, Forbes’a göre 4 milyar dolarlık servete ulaştı ve ilk kez milyarderler listesine girdi.

Son Haberler

- Reklam -