1. Haberler
  2. Kültür - Sanat
  3. Türk Milliyetçilerinin Platformlarından 30eksi Kendi İnternet Sitesini Açtı

Türk Milliyetçilerinin Platformlarından 30eksi Kendi İnternet Sitesini Açtı

featured

Mehmet Emin Yurdakul’un “Siyasi sınırlarıyla dağlarıyla, dereleriyle değil feyzi ile, feyzi ile, ümranı ile, kalemi ile, sanatı ile, yeni bir vatan çizip ortaya çıkaracağız.” sözünü şiar edinen 30eksi grubu Ağustos ayından beri milliyetçi çevrelerde adından söz ettiriyor.

Sadece 30 yaş altı kişilerden oluşan grup; Türk milliyetçilerinin kendini yeterince anlatamadığını ve Türk milliyetçilerinin tarih, hukuk, çevre, kadın hakları gibi pek çok konuya değinerek çok yönlü olması gerektiğini belirtiyor.

Medium isimli sosyal medya platformu üzerinden yazılarını okuyucuyla buluşturan. Aynı zamanda engelsiz medyayı desteklemek için yazılarını seslendiren 30eksi şimdi kendi sitesinde! Geçtiğimiz günlerde 30eksi.com yayına girdi.

Kurucusu Alperen İnce kuruluş hikayesini de anlattığı “Öykümüz Bizim” adlı yazısında 30eksi’nin artık bir kişinin, grubun değil çağdaş, akılcı, sivil, eleştirel bir Türk milliyetçiliği anlayışını savunan herkesin olduğunu ve yazılarını Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ya ithaf edeceklerini belirtti.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Türk Milliyetçilerinin Platformlarından 30eksi Kendi İnternet Sitesini Açtı