Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi’nden TÜRKSOY’a Ziyaret

sabithaber-türksoy

Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanlıyev, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı olan TÜRKSOY Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti.

Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanlıyev, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı olan TÜRKSOY Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti. Ankara’da bulunan TÜRKSOY Genel Sekreterliği binasına gelen Büyükelçi Amanlıyev, TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Düsen Kaseinov ile makamında görüştü.

Sıcak bir atmosferde geçen görüşmede TÜRKSOY ve Türkmenistan’ın 2018 yılına ilişkin planlanan kültürel faaliyetleri ele alındı. Kaseinov ve Amanlıyev, 2018 yılı Nevruz etkinlikleri, Türk Dünyası Kültür Başkenti Projesi ve TÜRKSOY’un diğer etkinliklerine Türkmen sanatçı ve temsilcilerin katılımı, geleceğe yönelik ortak projeler, milli bayram ve günlere TÜRKSOY tarafından sağlanacak katkılar gibi birçok konuda görüş alışverişinde bulundular.

Kaseinov, TÜRKSOY tarafından gerçekleştirilecek ve Türk cumhuriyetlerinin kültür zenginliğini kayıt altına almaya yönelik “Türk Dünyası Kültürel Mirası” envanter çalışmasına, Türkmenistan Büyükelçiliği’nden gelecek desteğin yararlı olacağını vurguladı. Görüşmede, TÜRKSOY ve Türkmenistan arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve ortak projelerin artırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi’nden TÜRKSOY’a Ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.