1. Haberler
  2. Gündem
  3. Ümit Özdağ’dan Protokol Hakkında Yeni Açıklama

Ümit Özdağ’dan Protokol Hakkında Yeni Açıklama

Ümit Özdağ'dan Protokol Hakkında Yeni Açıklama

Zafer Partisi tarafındna Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde “100. Yılında Lozan Barış Antlaşması Paneli” düzenlendi. Panele katılım sağlayan parti lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, panel sonrası AA muhabirinin sorusu üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile imzaladıklarını beyan ettiği protokol hakkındaki tartışmaları değerlendirdi.

Özdağ, Gelecek Partisi ile DEVA Partisi’nin protokole yönelik tepkilerin sebebini şöyle ifade etti: “Tepkinin temelinde, protokolde Anayasa’nın ilk dört maddesinden taviz verilmemesi, 66’ncı maddeden taviz verilmemesi, terörle tavizsiz mücadele edilmesi, FETÖ ve PKK terörüyle mücadele edilmesi ve Türkiye’de yaşayan tüm sığınmacı ve kaçakların bir sene içerisinde Anadolu Kalesi Projesi’yle geri döndürülmesi var. Esas buna duyuyorlar kızgınlığı ve öfkeyi. Terörle mücadeleden FETÖ ve PKK ile mücadeleden sorumlu olacak kişinin Ümit Özdağ olması, yine sığınmacı ve kaçakları vatanlarına geri yollayacak Anadolu Kalesi Projesi’ni uygulayacak kişinin Zafer Partisi Genel Başkanı olması düşüncesi DEVA’yı ve Gelecek’i çıldırtıyor”

Konuşmasının devamında Zafer Partisi lideri, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nin, bu meselelerde net tavır koyamadıkları için kendilerine “3 bakanlık neden sizin oldu?” diye eleştirdiklerini iddia etti. Özdağ, bunun yerine, “Sizin oy oranınız olmadığı halde nasıl bu kadar milletvekili çıkardınız?” diye sorgulanmaları gerektiğini dile getirdi.

“Akşener’in böyle bir şey söylemeye hiç hakkı yok”

İYİ Parti cephesinden protokolden habersiz olduklarına dair açıklama hakında da Özdağ, “Üstelik ‘Haberimiz yok’ diyemezler, hepsinin haberi var. Hele Meral Akşener’in böyle bir şey söylemeye hiç hakkı yok. Televizyon kameralarının önünde, 28’inden önce çıktı, tek tek tek açıkladı. Neden açıkladı onu bilemem ama açıkladığını biliyoruz. Ben bile Twitter hesabımdan bu açıklamayı paylaştım. Özetle, Kemal Bey’in yapmış olduğu hamle, yani Zafer Partisi ile bu ittifak çerçevesinde Zafer Partisine İçişleri Bakanlığı ve iki bakanlığın verilmesi bütün bir seçim kampanyası boyunca yapılmış en doğru harekettir. Tabanda da böyle bir karşılık gördü zaten” ifadelerine yer verdi.

Protokolün iki parti arasında imzalandığını belirten Özdağ, iki sayfadan oluştuğunu ve birinci sayfalarını açıkladıklarını, ikinci sayfalarını ise 28’inden sonra duyurmak üzere sakladıklarını kaydetti. 28’inde Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması halinde protokolün yürürlüğe gireceğini, ancak gizliliğin CHP liderinin isteği üzerine yapıldığını ifade eden Özdağ, kendisinin DEVA ve Gelecek partilerinden bazı tepkiler aldığını ve bu yüzden protokolün çok ön plana çıkarılmamasını talep ettiğini dile getirdi.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Ümit Özdağ’dan Protokol Hakkında Yeni Açıklama
Yorum Yap