Ana Sayfa Spor "Yalı" Basın Açıklaması Yaptı

“Yalı” Basın Açıklaması Yaptı

- Reklam -

Geçtiğimiz günlerde Cizrespor’la Cizre’de karşılayan ve Göztepe’nin taraftar grubu Yalı’dan bugün basın açıklaması yapıldı.

- Reklam -

Cizre’de İstiklal marşının ıslıklandığı, bölücü örgüt ve bölücübaşı lehinde sloganların atıldığı maçta, Cizrespor 2-0 galip gelmişti. Cizrespor önceki turda yine Cizre’de Aydınspor’la karşılaşmıştı. O maçta da benzer bölücü faaliyetler sergilenmiş, Aydınsporlu futbolcular tehdit edilmişti.

Yalı grubunun yaptığı basın açıklamasını tam hâli;

“Bilindiği gibi 28 Ekim Salı oynanan ( zorla oynatılan ) Türkiye kupası 3. Tur eleme mücadelesinde TÜRKİYE CUMHURİYETİ sınırları içinde bulunan Cizre’de, Cizrespor ile Göztepemiz karşılaşmış. Çok şükür ki ölen ve yaralanan olmamıştır!

Kura çekildiği günden itibaren bas bas bağırmamıza rağmen ne federasyon, ne İzmir valiliği, ne belediye başkanları, ne İzmir milletvekilleri hiçbir kimse bizlerin yanında olmadı her zaman olduğu gibi İzmirliler olarak yine üvey evlat muamelesi gördük. Bizimde Mart ayında yapmayı düşündüğünüz seçimlerde illaki bir sözümüz olacaktır sizlere, neyse ki görmüş olduk aslında ne milletvekiline ne belediye başkanına bizim kimseye ihtiyacımız yokmuş dün Cizre’ye kafilemiz ve taraftarlarımız aslanlar gibi gittiler geldiler.

Ancak nasıl gidip geldiler birazcık bundan bahsedelim, İzmir’den hareket edip Şırnak havaalanına inen kafilemize daha havaalanında saldırılar başladı, kafilemiz zırhlı araçlarla stada götürülürken havai fişek, Molotof ve taşlarla saldırıldı, o bölgede ki olayları elbette hepimiz biliyoruz bilmesine de bu bir futbol karşılaşması daha önce 2 takım hiç karşılaşmamış bu neyin husumeti bu neyin öfkesi ? Maç bittikten sonra bu olaylar olsa bi nebze anlaşılabilir belki, derler ki şu harekete şu yüzden kızdık bu yüzden size saldırdık ama maç öncesi bunları yaşamak hiçbir futbol taraftarının yada seyircisinin yapacağı bir şey değildir orada olan öfke Göztepemizle de alakalı bir durum değil hadi diyelim ki bunu örgüt mensupları yaptı Cizre halkı bizi bağrına basacaktır, zaten biz iyi niyetimizle Cizre-Göztepe ortak atkısı yaptırıp orada dağıtıyoruz, sahaya antreman yapmaya çıkan futbolcularımıza her türlü yanıcı maddeyi atıyor emniyet güçlerinin de yapabileceği bir şey yokmuş BURASI YENİ TÜRKİYE !

Çünkü 1000 kişilik kapasitesi olan stadyuma çevre il ve ilçelerden gelenlerle birlikte 10.000 in üzerinde seyirci alındı çatılarda stad duvarlarında balkonlarda hatta tribünlerin çatısında bile seyirci vardı. Bir polisin maç öncesinde arkadaşlarımıza söylediği ise çok ENTRESAN !

Polis diyor ki, “çatılarda bulunanların çoğunun ellerinde molotof vardır ters bir durumda sahaya atabilirler” arkadaşlarımız ise “madem olduğunu biliyorsunuz neden almıyorsunuz ?” polisin verdiği cevap ise çok daha vahim “burası İzmir değil,burada işler bu şekilde gitmiyor” düşünsenize böyle bir ortamda maç oynuyorsunuz ve Göztepenin galibiyet almasını bekliyorsunuz. Bu maç için bilet bile basılmadı girenlerin üstleri bile aranmadı bunlarda BURASI YENİ TÜRKİYE !

İzmir’de parfüm şişelerini anahtarları hatta şemsiyelere dahi el koyan emniyetin Cizre’de bulunan meslektaşlarından bir şeyler öğrenmesi gerektiğini düşünüyoruz. İllaki Cizre’de görev yapanlar İzmir’de görev yapanlara göre daha tecrübelidir ve bir bildikleri vardır. Zaten futbolcularımız için böyle bir ortamda kirli oyunlarla hazırlanan bir zeminde belli başına psikolojik bir baskı oluşturuldu. BURASI YENİ TÜRKİYE !

Cizre’ye giden taraftarlarımız ve yöneticilerimiz güvenliğinizi sağlayamayız denilerek güvenli bir binaya götürüldüler ve kapıyı üzerlerinden kitlemişler tuvalete gitmek için bile kapıyı çalıp silahlı bir polis eşliğinde tuvalete gittiler. İstiklal marşında hoparlörün sesi kısıldı, kimse ayağa kalkmadı Vali ve Kaymakam da buna dahil, ayağa kalkan yöneticilerimizin üzerlerine ise oturmaları için yanan sigara attılar “oturun lan şerefsizler burası Kürdistan” diyerek bir çok küfür ettiler. Biji apo diye bağırdılar, “apoya söz verdik kupayı alamazsakta kobaneyi alacağız.” Diye pankart açtılar ve kimse buna müdahale etmedi BURASI YENİ TÜRKİYE !

Böyle bir ortamda maç başladı 90 dakika boyunca sahaya ve yedek kulübemize patlayıcı madde atıldı, 63. Dakika da sahaya göz yaşartıcı bomba düşmesi sebebiyle maç hakem tarafından durduruldu. Seyircileri de etkileyen yoğun gazdan kaçmak için onlarca kişi sahaya girdi, gözlemci ise hakeme “hocam bir şey yok bunlar normal şeyler sen maçı devam ettir” dedi ve maç başladı BURASI YENİ TÜRKİYE !

Hakem de korkmuş olma ki 85. Dakikada alakasız uyduruk bir penaltı çaldı hem de hiçbir kimsenin hiçbir müdahalesi olmadan, hakeme “hocam kimin müdahalesi var kime çaldın” diye sorduklarında “ben de bilmiyorum ama çalmam gerekliydi” diye cevap veriyor BURASI YENİ TÜRKİYE !

Penaltı kaçtı ama hakemin suratı “Allah kahretsin nasıl kaçar bu penaltı” der gibi bembeyaz olmuş hayırdır bu nasıl bir iştir ! Nitekim 2 dakikada uyduruk 2 gol yedik ve en az 20-30 kişi golden sonra sahaya indi ya o golü biz atsaydık ne olurdu ? Maç sonu ise iğne atsan yere düşmez misali binlerce kişinin sahaya inmesiyle sahanın yeşili bile görünmüyordu ya biz kazansaydık ne olur du ? Maç sonunda yaşananlar ise daha da ENTRESAN !

Maç bitmiş, polis binada bulunan taraftarımızı ve yöneticilerimizi biraz bekletildikten sonra tahliye etmek için stadın içinden geçeceklerini söylüyor şaka gibi, hala stadın içinde sevinen binlerce Cizreli var ama ne hikmetse 2 saattir asan kesen küfür eden patlayıcı madde atan Cizreliler gitmiş sanki başkaları gelmiş, bizim kafilemizi alkışlıyorlar forma istiyorlar “kardeşimizsiniz bir daha gelin” falan diyorlar BURASI YENİ TÜRKİYE !

Sonradan öğreniyoruz ki bankalardan krediler çekilmiş iddaa ‘ya yatırılmış, iddaa kuponları tutmuş parayı kazanmışlar hepsinin yüzleri gülüyor. İddaa programında Cizre ye 6.00 TL veriyordu, bahis sitelerinde ise bu oran 6.50 TL düşünsenize 1000 TL ya 6.500 TL, buna birde 7.50 oranlı Tuzlaspor maçını ekleyin 1000 TL ya tam tamına 45.000 TL alıyorsunuz. Ne kadar ENTRESAN BURASI YENİ TÜRKİYE !

Neyse ki kafilemiz sağ salim İzmir’e döndüler ve binlerce Göztepe sevdalısı onları marşımız ve Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganları ile karşıladılar. Kafilemiz döndü dönmesi de yaşadıkları psikolojiyi bakalım nasıl üzerlerinden atacaklar. Ya korkusuz bir futbolcu olsaydı orada bir gol atsaydı yaşanacakların hesabını kim verecekti hala çözüm süreci mi denilecekti ? Denilecek şey belli BURASI YENİ TÜRKİYE !

Orada yaşananların hükümet, federasyon, muhalefet partileri, Şırnak valisi, Cizre kaymakamı böyle olmasını istediler. Her şeyden haberliydiler organize işler filmi gibiydi her plan tıkır tıkır işliyordu.Vali her telefon açana “ben maç iptal eden bir vali olmak istemiyorum” diyerek olaylara ayna tutup yangına körük ile gitmiştir. Çünkü maç iptal olursa orada yaşanan olaylar iyice ayyuka çıkacak basın üzerine gidecekti. Ama maç oynanıp Cizre kazandığı taktirde bir nebze de olsa olayların yeri kutlamalara bırakılacaktı, her şey planlandığı gibi oldu zaten. Aynı vali ne yapsa beğenirsiniz Türkiye Cumhuriyeti valisi devletin maaşlı valisi, İstiklal marşında ayağa kalkmamıştır, aynı vali 63. Dakika da olaylar çıktığı sırada gizlice sıvışarak staddan kaçmıştır. BURASI YENİ TÜRKİYE !

Vali bir şehrin en üst düzey yöneticisi olabilir ama o şehrin sahibi değildir kendi başına karar veremez, valinin görevi halkın güvenliğini sağlamaktır, halkın hayatını tehlikeye atmak değildir !

Böyle bir zaman da böyle bir ilçede tehlike arz eden bir stadta maç oynattıran futbolun katili ey TFF !

Passolig’i çıkardın taraftarları staddan uzaklaştırdın insanları futboldan soğuttun, deplasman yasakları getirdin taraftarları ötekileştirdin birbirinden uzaklaştırdın, milli takımımız ufacık ülke takımlarından fark yer hale geldi. Kaç turnuvadır ne dünya kupası ne Avrupa kupasına katılamıyoruz. Takımlar şikeler yüzünden Avrupa’ya gidemiyor gitseler bile fark yiyiyorlar başarısız bir ülke futbolu var. Başakşehir, Osmanlıspor ve saçma sapan belediye takımlarını icat ettiniz. Türkiye kupasında ağabeydik gubidik takımlar var. Bilmiyorsunuz anlamaya da çalışmıyorsunuz taraftar olmayan bir ülke de futbol gelişmez !

Baktınız Göztepe’nin olduğu lig de passolig yok Göztepe’ye önce deplasman yasakları verelim bezdirelim stada gelmesinler dediniz. Yine de sevdamızın peşinden her yere gittik. Baktınız Göztepe taraftarının büyümesini çoğalmasını bu şekilde de durduramadınız Göztepe 2. Ligde 20.000 taraftara oynuyor, Bandırmaspor maçından sonra önce para cezası verdiniz sonra Diyarbakır büyükşehir bld. Spor maçına bir gün kala seyirci yasağı getirdiniz.

En son yetmezmiş gibi Türkiye kupasında karşılaşacağımız Cizrespor maçının stadını maça 2 gün kala açıklıyorsunuz. Terör olaylarının en çok bulunduğu bölgede nasıl güvenlik sağlanacak nasıl orda misafir takım galibiyet için oynayacak bunu bir zahmet futbolsever insanlara anlatın lütfen. Babanızın çiftliği ya federasyon nasılsa ben yaparım kulüpler taraftarlar da mecbur uyacak mantığıyla hareket ediyosunuz ama unutmayın gün olur devram döner, bu taraftarlar hesabını hepinizden sorar !

Artık taraftarı olan Türk futbolunun hakkını veren takımlardan elinizi çekin, Göztepemizi ve diğer takımları rahat bırakın yoksa bir gün bu taraftarlar birleşip hiç ummadığınız bir anda kapınıza dayanır, aklınızı başınıza alın kimsenin de piyonu olmayın !

Türkiye kupası yayıncı kuruluşu neden bu karşılaşmayı yayınlamamıştır, sebebi nedir yada yayınlanmamasını kimler istemiştir. Bırakın yayın yapmayı bütün maçların özetlerini vermek zorunda olan yayıncı kuruluş neden bu maçın özetini verememektedir. Yayıncı kuruluş kime, neden, nasıl hizmet etmektedir !

Gelelim hükümet yetkililerine iç işleri bakanlığı, gençlik ve spor bakanlığı böyle bir maçın olacağından ve Cizre’de oynatılacağından hiç mi haberleri yoktu, yada müdahil olmak mı istemediler. İzmirli 30 tane milletvekili nerdeydiler neden oy aldıkları şehrin insanlarına sahip çıkmıyorlar. Seçim zamanı gelince şirin gözükmeyi çok iyi beceriyorsunuz ancak böyle zamanlar da İzmirli gibi halkınıza sahip çıkmayı bilmiyorsunuz.

Ne yazık ki canım ülkemde futbol bitmiş, ama daha vahimi ülkem bitmiş futbol bitse ne olur. Gazi Mustafa Kemal ve şanlı ordusunun kanlarıyla kazandığı ülkemizde şuan hainler kol gezmekte suç onlarda mı tabiî ki de değil onlara yüz verenlerde, gördüklerini görmemezlikten gelenlerde, ses çıkarmayanlarda, kendi çıkarları için ortaklık yapıp kişiliğini karekterini satanlarda, ama kimsenin korkmasına gerek yok tıpkı GÖZTEPEMİZİN korkmayıp Atatürk’ün kazandığı Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde olan Cizre’ye gittiği gibi, GEREKİRSE BİR GÜN TEKRAR GELEBİLECEĞİMİZİ GÖSTERMEK İÇİN ve bütün hainler bilsin ki, hiçbir zaman bu topraklar da ve dünyanın her yerinde Mustafa Kemaller bitmeyecek kimse aklından çıkarmasın ki Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır…“
Ataşehir escort
Bostancı escort
Kadıköy escort

- Reklam -

Son Haberler