Yılın Lalesi Adayım

featured

Türbansız kadın perdesiz eve benzer; ya kiralıktır ya da satılık” diyen hıyar ile “Türban, kadınları toplum hayatından soyutluyor ” diyen hırt Yılın Lalesi olmak için yarışır.

“Deve sidiği şifalıdır ” diyen mümin ile “Rakı içen erkekten zarar gelmez” diyen münkir Yılın Lalesi olmak için yarışır.

“Hz Nuh, cep telefonu kullanarak oğluyla görüştü” diyen akademisyen ile “Mustafa Kemal evliya idi.” diyen Kemalist Yılın Lalesi olmak için yarışır.

Dostunun ölümüne çok üzüldüğü için Azrail’e tokat atan şeyh efendi ile ihtiyaçlarını karşılamak için “Evren’e ” pozitif mesaj gönderen modern vatandaş Yılın Lalesi olmak için yarışır.

Manisa’ya deprem getiren kara bulutlarla konuşup depremi Doğu Anadolu’ya gönderen âlim ile dört halifeyi sayarken “Ömer, Ali, Seyda Hazretleri ve Cumhurbaşkanı” diyen allame Yılın Lalesi olmak için yarışır.

Yılın Lalesi olması için benim adayım ise “Satranç taşları putları anımsatıyor. Bu yüzden oynamak caiz değildir. Zaten müslümanları namazdan uzaklaştırmak için CIA tarafından geliştirilmiş bir oyundur. ” diyen toplumbilimci hatun.

İyi olan kazansın…

Yılın Lalesi Adayım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.