Ekrem Eray Arda Kimdir? Ekrem Eray Arda Nereli? Ekrem Eray Arda Kaç Yaşında?

ekrem-eray-ara-30-agustos (1)

Ekrem Eray Arda, 25 Mart 1985’te İstanbul’da, uzun yıllar önce Bulgaristan, Kırcaali’den Kartal’a göç etmiş bir aileden gelen Akın Arda ile Rizeli bir ailenin mensubu olan Filiz Arda çiftinin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi.

Çocukluk yıllarından beri kürek sporuyla ilgilenen Ekrem Eray Arda, 1999-2004 yılları arasında Fenerbahçe Kürek Takımı’nın formasını giydi, kaptanlık görevini üstlendi.

İlk ve orta öğretimini İstanbul’un Kartal ilçesinde tamamlayan Ekrem Eray Arda, Girne Amerikan Üniversitesi’nde İşletme eğitimi aldı. Lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden alan Ekrem Eray Arda, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi’nde Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler alanında tamamladı.

Ticaretle uğraşan bir aileden gelen Ekrem Eray Arda, genç yaşlardan itibaren akaryakıt, satış-pazarlama gibi birçok sektörde faaliyet gösterdi. EAS Şirketler Grubu kurucusu olan Arda, bununla beraber birçok şirketin yönetim kurulu üyeliğini ve başkanlığını yürütmektedir.

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimde Çekmeköy Belediye Meclis üyesi seçildi. Demokrat Parti İstanbul İl Başkanlığı seçimlerine tek aday olarak giren Eray Arda, 3. Olağanüstü İstanbul İl Kongresi’nde oy kullanan 217 delegenin 199’unun oylarıyla yeniden Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı seçildi.

İyi derecede İngilizce bilen Ekrem Eray Arda evlidir. Fenerbahçe Spor Kulübü ve Rize Vakfı üyesidir.

16 Ocak 2021 tarihinde Ekrem Eray Arda’nın Gazeteci Gökhan İlhan’a verdiği röportajı buradan izleyebilirsiniz;

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ekrem Eray Arda Kimdir? Ekrem Eray Arda Nereli? Ekrem Eray Arda Kaç Yaşında?